ماجرای تشییع مرحوم شاطر حسن از زبان پدر

مرحوم شاطر حسن شاطریان عموی مرحوم حاج شاطر هاشم و حاج شاطر ابراهیم بوده است.

در ابتدا شغلش نانوایی و بعد از آن پیله وری بوده است .در اواخر سن مبارکش تقریبا" بینایی خود را از دست داده بود و آقای ابوالفضل دلال زاده (ساکن محله یزلان و کاسب در آقاعلی عباس ع) عصا کش او بوده است.

همیشه زمزه اش ذکر روضه امام حسین ع بوده است.در فصل زمستان و در سال 1328 ایشان فوت میکند.

پدرم میگفت در آن روزگار، من حدود 15 سال بیش تر نداشتم و رسم بود که در هر ساعتی از شبانه روز فردی از دنیا میرفت (ولو نیمه شب )او را غسل داده و تشییع و دفن میکردند.

مرحوم شاطر حسن را نیز به همان رسم به خاک سپردند.

... و اما:

در همان زمان حاج حسن صابری بیدگلی(حاج حسن بابا عبدل)اهل محله توی ده ،شب هنگام در نجف اشرف در عالم خواب تشییع جنازه ای را در وادی السلام میبیند. 

می پرسد :تشییع جنازه کیست؟

میگویند:شاطر حسن بیدگلی

از خواب بیدار میشود و میبیند که خواب ،خواب روحانی بوده است.ساعت و تاریخ  خواب را یادداشت میکند و صبح برای افراد کاروان ، خوابش را تعریف می کند.

خانمی در آن کاروان به نام "حاجیه خانم کشور خلاقی بیدگلی"بوده است .او هم با تعجب میگوید که من هم دقیقا" این خواب را دیشب دیدم.

وقتی این کاروان به ایران برمیگرددو به بیدگل میرسند از وضعیت شاطر حسن جویا میشوند و میبینند که دقیقا" تاریخ و ساعت ثبت شده توسط حاج حسن صابری  در نجف اشرف با تاریخ وساعت تشییع و تدفین "مرحوم شاطر حسن" مطابقت میکرده است.

 خداوند همه را رحمتشان کند.

براستی اخلاص و سادگی و اعتقاد قدیمی ها ،ناب بو ده است.

آنها کجا و من کجا !!!

 

در روایات عدیده وارد است که ارواح مؤمنین در وادی السلام جمع می شوند. وادی السلام که وادی امن و امنیت و سلامت است. «سلـام علیکم طبتم فادخلوها خالدین»؛ «ندای فرشتگان است به مؤمنان که «سلام خدا بر شما باد، پاک و پاکیزه شدید و اینک در بهشت های جاودان وارد شوید.» (زمر/73) و ظهور آن وادی در این دنیا، سرزمینی است در نجف اشرف که وادی ولایت است.

/ 1 نظر / 103 بازدید
گلی در کویر

سلام مطلب جالبی بود در مورد یکی از اقوام ما. من هم از پدر بزرگم شنیده بودم که ایشان شجره خانوادگی مان را داشتند که نشان می داد ما از نوادگان مالک اشتر هستیم.این که درست است یا نه و اکنون دست کیست همیشه برایم جای سؤال است. و البته که قبول دارم "از فضل پدر مرا چه حاصل"؟