چک دوستانه

بعد از برخی تصادفها که بر اثر بی توجهی یا غفلت یک راننده رخ میدهد ،بعضیها فحشی را نثارافسری که گواهینامه ی او را صادر کرده میکنند!

 آیا به راستی در آن بی توجهی و غفلت ،افسر صادر کننده ی گواهینامه مقصر است ؟

موردی دیگر اینکه اگر دانش آموزی در کوچه یا خیابان کاری خارج از نزاکت انجام دهد، بد و بیراهی نثار معلم بیچاره ی او میکنند !

 آیا معلم او مقصر و شایسته این توهین است؟

و اما مورد سوم و نکته حائز اهمیت در این پست:

چند سالی است یکی از کارهای من در شعبه ، استعلام برای دسته چک و تشکیل پرونده جاری و نهایتا" صدور اولین دسته چک برای مشتریان حقیقی و حقوقی است .

فقط خدا می داند که بعد از برگشت چک ،بعضی ها  چقدر به کسی که اولین دسته چک را صادر و به مشتری داده است ،بد می گویند.

قبل از صدور اولین دسته چک ،توصیه های ایمنی لازم را به مشتریان متذکر می شوم.

مشتری عزیز ،چک دوستانه ،دشمنانه! ،ضمانت و خیانت نداریم. در فامیل محترم شما ،اصلا" نیازی نیست  کسی متوجه شود که شما دسته چک گرفته اید.زیرا باب چکهای دوستانه و ضمانت باز می شود. کار کسی را راه انداختن خیلی خوب است و ثواب دارد.

(البته کسی که متعهد باشد یا در صورت نداشتن وجه چک ،خودت توانایی پرداخت چک دوستانه را داشته باشی)

به نظر بنده حدود 40 درصد برگشتی های بانکها ،چکهای دوستانه ،امانتی و ضمانتی است . اگر کسی که با ندادن چک دوستانه شما ناراحت خواهد شد،این ناراحتی بهتر است از این که این چک به موقع پاس نشود وبرگشت شود و موجب ناراحتی چند نفر شود.

نکته دیگر هم اینکه 99درصد چکهای موجود در سیستم بانکی کشور "متمرکز" میباشند و در هر ساعت و هر شعبه ای قابلیت پاس شدن وبرگشت شدن به دو صورت دستی و کلر(پایاپای) را دارند.خواهشمندم یک روز قبل از سررسید چک ،وجه آن را تامین کنیم و در روز سررسید با آرامش خاطر به کارهای روزمره خود بپردازیم.

مشتری زمانی که پیامک 37000ریالی که ناشی از کارمزد برگشت چک است برایش ارسال میشود، به تکاپو می افتد و وقت خود و کارمند بانک را می گیرد.و غیر از ترافیک در خیابان هاو بانک هاو تلفن ها ، موجب ایجاد سابقه منفی برای خودش در سامانه چکهای برگشتی شعبه خود و بانک مرکزی می شود. و هزینه 60000ریال رفع سوء اثر(در صورتیکه چک قبل از 10 روز پاس نشود)را متحمل خواهد شد.

پس تا امکان دارد چک دوستانه ندهیم چون ممکن است تبدیل به دشمنانه شود و چک در سررسیدهای روند(1و5و10و15و20و25و30 هرماه) بعلت شلوغی بانکها صادر نکنیم وتاریخ ته چک را یک روز قبل از سر رسید یادداشت کنیم تا اتوماتیک قبل از سررسید ،چک را تامین کنیم.

/ 7 نظر / 34 بازدید
محمد

با سلام دادن چک دوستانه ممنوع گرفتن آن چطور

خدمتی

آی گفتی . مافرهنگیان بادادن این چکهای ضمانتی چقدربرای خودمان دردسرسازی کردیم.

سید حسن سعیدزاده بیدگلی..صهبا بیدگلی

سلام درود بر شما پس تا امکان دارد چک دوستانه ندهیم چون ممکن است تبدیل به دشمنانه شود . چشم.

دوست ناباب

سلام احمد جان در این دوران هر تکنولوژی یی سری حسن ویی سری معایب داره اون ادم عاقلتر که معایب تکنولوژی را خوب بشناسه

چند روز پيش خ 22 بهمن توي يه مغازه دفتر فني يه برگه روي ديوار ديدم به اين مضمون كه از دادن چك دوستانه و ضمانت بانكي معذوريم

باختر

سلام مدت ها بود پیام می فرستادم ولی مانند چک برگشتی بلامحل بود این بار بات ذکر ودعا و صلوت ادامه دادم الحمدلله موفق شدم همیشه آقای احمد آقای تمسکی موفق باشی التماس دعا

سلمان

من گاهی وقتها میام شعبه مرکزی و مشتری بانکتون هستم. اگر موقع کار یه کم اخماتون رو وا کنید بهتره ها!!