حاج وحید تمسکی

بسمه تعالی

 

وحیدرضا تمسکی بیدگلی متولد سال 1345 می‌باشد . ایشان فرزند چهارم خانواده حاج محمد می‌باشد . ورزش باستانی را در سال 1358 در سن 13 سالگی از زورخانه حسینیه سلمقان بیدگل شروع نمود .

به سبب علاقه‌ای که به ورزش باستانی داشت در ایام هفته به زورخانه‌های فعال دیگر در سطح بیدگل هم میرفت و ورزش می‌کرد .

ورزش میل‌بازی سنگین را اولین بار توسط ورزشکار مشهور باستانی مرحوم حاج احمد خادم الحسینی معروف به (حاج مروجیان) در زورخانه میدان سنگ (میدان فیض) کاشان دید و جرقه عشق به این نوع شیرین کاری ورزشی خرمن اشتیاقش را به آتش کشید .

در سال 1361 در سن 16 سالگی داوطلبانه به جبهه حق علیه باطل رفت و در کنار دیگر جوانان این مرز و بوم به دفاع از کشور پرداخت . بعد از حضور داوطلبانه در جبهه ، در سالهای 64 و 65 خدمت مقدس سربازی را نیز در زمان جنگ در مناطق مرزی غرب به پایان رسانید.

 بعد از آن همچنان به صورت پراکنده به ورزش باستانی می‌پرداخت .

پس از ازدواج و تولد اولین ثمره این پیوند که دختری است که هم اکنون دانشجوی مهندسی برق می‌باشد ، در رویایی عجیب در خواب می‌بیند که فرزند 2 ساله‌اش را به دست خود در در راه خدا در حال قربانی کردن می‌باشد . فردای آنروز پس از مراجعه به حاج آقا اسدا... روحانی و پرسیدن تعبیر خواب ، ایشان فرمودند که ان‌شاء ا... در زمان حیات خود به سفر خانه خدا و حج واجب مشرف خواهی شد که این تعبیر در سال 1387 به واقعیت نشست و پس از داشتن فرزند دیگر به نام محمد‌رضا به اتفاق همسر     مکرمه اش  به سفر واجب خانه خدا مشرف شد .

و اما از حاشیه به متن برمی‌گردیم و حضورتان عارض می‌شوم که حدود 8 سال است  یعنی از سال 1382 پس از تمرینات مختصری در بیابان‌های اطراف آران و بیدگل و بدون داشتن هیچ‌گونه استادی تمرین میل‌بازی سنگین را شروع کرد و در مدت کوتاه توانست با زبردستی خاصی هنگام میل‌بازی دل هر بیننده‌ای را بلرزاند و بدون اختیار لبخند تحسین را به لبها جاری کند .

ایشان تا بحال چند قهرمانی در سطح شهرستان را کسب کرده است و از آنجا که به مطرح شدن علاقه‌ای ندارد در هیچ مسابقه استانی و کشوری شرکت ننموده است و در عوض به صورت افتخاری در بیش از دهها شهر و شهرستان به اتفاق دوستان و ورزشکاران در مراسمهای شادی و موالید معصومین (ع) و یادبودها شرکت می‌نماید و با میل بازی سنگین خود بهت و حیرت را در چشمان هر بیننده می‌نشاند و باور بفرمائید که بنده که بارها شاهد میل ‌بازی سنگین ایشان بوده‌ام باز هم به عشق دیدن این ورزش و تشویق ورزشکاران و نوجوانان ورزش باستانی که ورزشی آمیخته به اعتقادات شیعه می‌باشد به زورخانه می‌روم و توصیه می‌کنم که دوستان برای دلگرمی این عزیزان و ورزش باستانی  که مدح حضرت امیرالمومنین علی‌ بن ابی طالب (ع) جزء جدانشدنی آن می‌باشد به زورخانه‌ها رفته و باعث رونق بیشتر این ورزش شوند . با تشکر

حاج وحید در کنارپدر.

/ 3 نظر / 38 بازدید
بیدگلی

سلام احمد زحمت من را کم کردی چون می خواستم از وحید گزارشی در وبلاگم بنویسم اما بزودی از پست شما با کمی دست کاری استفاده خواهم کرد. بیدگلی

ا ت

جالبهههههه

سیدحامدمستوری

سلام آقای تمسکی پسراحمداقاهسم وبسایت عاااالللللللللی دارید به من هم سربزنید اگه لایق لینکیدن هسیم مارابلینکید باتشکر بای...[گل]