تفسیر قرآن

سلام.

خداوند همه گذشتگان را بیامرزد.عمواحسانم خدا بیامرز از حاج رضا جوزائی محصولات کشاورزی  میخرید و همه جا تعریف آن را میکرد که عجب حاصل خوبی داره. یکروز که میره در خونه‌’ حاج رضا تا آن را بخره،حاجی میگه متاسفانه تموم کرده ام. مشتریها همه گفتند حاج احسان مارا فرستاده!

ازاون به بعد حاج احسان به شوخی میگفت اگه چیز خوبی از جایی خریدید آدرس اونا به کسی ندید !چون دیگه به خودتون نمیرسه!!!

بگذریم و برویم سر اصل مطلب:

 تفسیر یک جلدی مبین را یک شب  در مسجد صفاری کاشان تهیه کردم، که به نظر من والبته خیلی از اونا که تفسیر شناس هستند خیلی جالبه.

گفتم با توجه به اومدن ماه مبارک  رمضان اگه فرصت دارید با توجه به نوع خاص این تفسیر که توسط استاد بهرامپور نوشته شده و توضیح اونا در ادامه از یک منبع گرفته ام حتما" وقت بگذارید و مطالعه کنید ولذت ببرید. خط قرآن عثمان طه و غیر از ترجمه زیر نویس ،بعضی کلمات و عبارات هم در کنار صفحه جداگانه ترجمه شده اند و در صفحه مقابل، آیات تفسیر شده اند.یعنی به هنگام قرائت قرآن، میتونید روبرویش تفسیرش را مطالعه کنید .

تفسیر یک جلدی مبین

معرفی:
با توجه به این که افراد بسیاری به دنبال خلاصه تفسیر قرآن هستند، تفسیر مبین به صورت خلاصه و در کنار ترجمه قرآن کریم به رشته تحریر درآمده است.

ونیز با توجه به این که تفسیرها معمولاً مفصل هستند، ولی ترجمه‌ها کافی نیستند، از این رو نویسنده تصمیم به انتشار تفسیری از قرآن کریم در یک جلد را کرده است.
در این تفسیر، متن ترجمه آیه در زیر آن قرار داده شده، به صورتی که با اتمام آیه قرآن، ترجمه فارسی آیه نیز در زیر همان آیه به اتمام برسد.
بدلیل آنکه در بسیاری از ترجمه‌های قرآن، ترجمه فارسی در زیر آیات بعد از آیه مورد نظر هم ادامه پیدا می‌کند و این ناهماهنگی باعث گمراه شدن مخاطب می‌شود.

نحوه چینش آیات و ترجمه به اینصورت است که، با باز کردن قرآن، متن آیات در سمت راست صفحه جای دارد که ترجمه نیز معادل کلمات عربی در زیر آن قرار گرفته است. در سمت چپ صفحه نیز، تفسیر آیات صفحه مقابل در دو ستون جای داده شده است.

خلاصه تفاسیر قرآن را در این اثر آورده شده، وبه همین دلیل عنوان این تفسیر یک جلدی از سوی نویسنده «تفسیر مبین» گذاشته‌ شده است.التماس دعا

/ 0 نظر / 17 بازدید