ابتلا بهcsrو انجام لیزر pdt شبکیه

با توجه به تاری دید و مارپیچ دیدن کلمات و خطوط از پنج ماه پیش تا کنون سرانجام هفته گذشته در بیمارستان فوق تخصصی نور تهران ؛چشم راستم  توسط آقای دکتر ریاضی تحت عمل لیزر p.d.t قرلر گرفت.

کمرنگی حضورم را به بزرگی خود ببخشید.

و چند نکته پیرامون این مشکل:

CSR یک نوع تورم خوش خیم شبکیه است که در اکثریت موارد بخودی خود رفع میشود و نیاز به درمان ندارد ولی در اقلیت موارد لازم به درمان با لیزر می باشد. این بیماری را عمدتا" به فشارها و استرسهای عصبی مربوط دانسته اند ولی عوامل متعدد دیگری مانند استفاده از داروها به ویژه کورتیکوستروئیدها (کورتونها) نیز می توانند زمینه ساز باشند. Central serous choroidopathy در بیشتر موارد در مردان در سنین 20 تا 50 سالگی دیده می شود. علائم آن شامل شروع ناگهانی تاری دید در یک چشم، کاهش دید رنگی، یا نقطه کور مرکزی در چشم بیمار است. بهبودی ممکن است 6 ماه یا بیشتر طول بکشد. لزوم درمان با لیزر بسته به زمان بیماری، وضعیت دید و نتیجه آنژیوگرافی شبکیه است.منبع:http://www.noorvision.com/fa/post/4889/csr

شخصیت های تیپ A و خطر بروز بیماری CSR

شخصیت های تیپ A و خطر بروز بیماری CSR
بیماری CSR در شبکیه چشم بروز پیدا می کند و بیشتر با شخصیت های تیپ A در ارتباط است. 

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران همدان؛ یک پزشک متخصص در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: افراد تیپ A ، افرادی پر استرس ، خیالپرداز ، پرخاشگر و با لحن کلام تند هستند.

 (جالب این است که اسم وبلاگم شدشدنشدنشد است!!!     دیدید بی خیال نیستم.)

که بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند.دکتر روستایی افزود: این بیماری با نام علمی( central serous choreti)آسیب مرکز شبکیه جمع می شود که منشا آن نامشخص است و معمولا حاوی پروتئین کمی به نام سروز است که این تجمع موجب از هم گسیختگی لایه های شبکیه شده و تصویر روی شبکیه نامفهوم و باعث کاهش دید بیمار می شود.
وی اضافه کرد: این بیماری معمولا بدون نیاز به درمان و در حدود 4 ماه خود به خود بهبود پیدا می کند و اگر درصد کمی از بیماران پیدانکنند، نیاز به لیرز درمانی است.
وی گفت: این بیماری بیشتردر افراد مضطرب بین سنین 20 تا 45 سال بروز می کند.منبع:http://vazeh.com/

/ 2 نظر / 2243 بازدید
دهی گو

سلام بهتر هستید؟ یه خورده استراحت به چشمت بده شکسته نفسی می فرمایید ،ما که غیر از متانت چیزی از شما ندیدیم[گل]