شدشدنشدنشد
مابه نیت خیر آمده ایم:شدشد.نشدنشد.احمد تمسکی بیدگلی

سلام.

نماز و روزه ها قبول باشه.

بیشتر بعدازظهرها باتوجه به اینکه 8تا روزه گرفتیم و 3 بار ساعت کاری بانکها تغییر کرد،چندساعتی را در خواب به سر میبرم.(البته به روایتی خواب روزه دار هم عبادت است.)

از این خاطر زیاد فرصت پست گذاشتن ندارم.

دیشب در اقدامی که برای خودم هم جالب بود و شاید هم یک رکورد در این زمینه بود ،به 5 مراسم ختم و چهلم رفتم .

خدا رحمتشان کند.وبه بازماندگانشان صبر دهد.

اول: به کاشان خ طالقانی و ختم آقای احمدیان که پدرخانم همکارم آقای لاجوردی بود.

دوم: به مسجد مختص آباد،ختم خانم داوود محمودیان.

سوم: به حسینیه سلمقان،چهلم مقدم

چهارم: به چهارسوق آران و مراسم پدر دکتر هدایتی

پنجم: به مسجد امام حسین ع و مراسم آقای رضا حاجی

حالا شما قضاوت کنید .با همه بازماندگان این مرحومین هم سلام علیک داریم .وبه قول پدرم  باید این مراسم ها را رفت تا برایت بیایند.

انشااله خدا عاقبتمان را به خیر کند .

 به قول حاج حبیب صالحون بابای مسجد صفاری که میگفت : آنقدر  ختم دراین مسجد دیده ام که مردم تا پیاده رو  بوده اند و مراسم هفتش فقط مسجد نصفش پر شده و چهلم فقط دور مسجد ودر سالگرد چند نفر بیشتر نبوده اند.پس فقط عمل و زاد و توشه بدرد آدم میخوره .

یا در جایی دیگر پدر بزرگم مرحوم حاج استاد مختار تمسکی قبل از مرگش به پدرم گفته بود که میدانم مراسم تشییع جنازه سنگینی خواهم داشت.چون شاگرد آموزش قرآن زیاد داشته ام و با مردم هم زیاد مراوده داشته ام  ولی ان شااله اونی که باید بیاد ،بیاد.

بگذریم این گفته ها دلیل بر نرفتن این مجالس نمیشود ،مجالس ،تذکر است و باید رفت وبا فاتحه ای باعث شادی روح مرحوم یا مرحومه شد و باعث خشنودی و دل تسلای بازماندگان شد. وجالب این است که خودنمایی نکوهش شده ولی در مجالس ترحیم توصیه شده که حتما" خودت را به صاحبان مجلس نشان بده.

خوب دیگه کافیست. التماس دعا

[ جمعه ۱۳ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ٤:٥٦ ‎ب.ظ ] [ احمد تمسکی بیدگلی ] [ نظرات () ]
درباره وبلاگ

سلام .کارمند بانک هستم.به دنیای مجازی علاقه مندم.مطالب مختلفی را در وبلاگم میگذارم و سعیم سازنده و پویا بودن مطالب است.عنوان وبلاگم را در مباحث کلی و اساسی تعمیم ندهید.به نظرات احترام میگذارم و انتقاد منصفانه را می پذیرم. اللهم عجل لولیک الفرج
لینک دوستان
موضوعات وب
 
امکانات وب