شدشدنشدنشد
مابه نیت خیر آمده ایم:شدشد.نشدنشد.احمد تمسکی بیدگلی

بسمه تعالی

 

وحیدرضا تمسکی بیدگلی متولد سال 1345 می‌باشد . ایشان فرزند چهارم خانواده حاج محمد می‌باشد . ورزش باستانی را در سال 1358 در سن 13 سالگی از زورخانه حسینیه سلمقان بیدگل شروع نمود .

به سبب علاقه‌ای که به ورزش باستانی داشت در ایام هفته به زورخانه‌های فعال دیگر در سطح بیدگل هم میرفت و ورزش می‌کرد .

ورزش میل‌بازی سنگین را اولین بار توسط ورزشکار مشهور باستانی مرحوم حاج احمد خادم الحسینی معروف به (حاج مروجیان) در زورخانه میدان سنگ (میدان فیض) کاشان دید و جرقه عشق به این نوع شیرین کاری ورزشی خرمن اشتیاقش را به آتش کشید .

در سال 1361 در سن 16 سالگی داوطلبانه به جبهه حق علیه باطل رفت و در کنار دیگر جوانان این مرز و بوم به دفاع از کشور پرداخت . بعد از حضور داوطلبانه در جبهه ، در سالهای 64 و 65 خدمت مقدس سربازی را نیز در زمان جنگ در مناطق مرزی غرب به پایان رسانید.

 بعد از آن همچنان به صورت پراکنده به ورزش باستانی می‌پرداخت .

پس از ازدواج و تولد اولین ثمره این پیوند که دختری است که هم اکنون دانشجوی مهندسی برق می‌باشد ، در رویایی عجیب در خواب می‌بیند که فرزند 2 ساله‌اش را به دست خود در در راه خدا در حال قربانی کردن می‌باشد . فردای آنروز پس از مراجعه به حاج آقا اسدا... روحانی و پرسیدن تعبیر خواب ، ایشان فرمودند که ان‌شاء ا... در زمان حیات خود به سفر خانه خدا و حج واجب مشرف خواهی شد که این تعبیر در سال 1387 به واقعیت نشست و پس از داشتن فرزند دیگر به نام محمد‌رضا به اتفاق همسر     مکرمه اش  به سفر واجب خانه خدا مشرف شد .

و اما از حاشیه به متن برمی‌گردیم و حضورتان عارض می‌شوم که حدود 8 سال است  یعنی از سال 1382 پس از تمرینات مختصری در بیابان‌های اطراف آران و بیدگل و بدون داشتن هیچ‌گونه استادی تمرین میل‌بازی سنگین را شروع کرد و در مدت کوتاه توانست با زبردستی خاصی هنگام میل‌بازی دل هر بیننده‌ای را بلرزاند و بدون اختیار لبخند تحسین را به لبها جاری کند .

ایشان تا بحال چند قهرمانی در سطح شهرستان را کسب کرده است و از آنجا که به مطرح شدن علاقه‌ای ندارد در هیچ مسابقه استانی و کشوری شرکت ننموده است و در عوض به صورت افتخاری در بیش از دهها شهر و شهرستان به اتفاق دوستان و ورزشکاران در مراسمهای شادی و موالید معصومین (ع) و یادبودها شرکت می‌نماید و با میل بازی سنگین خود بهت و حیرت را در چشمان هر بیننده می‌نشاند و باور بفرمائید که بنده که بارها شاهد میل ‌بازی سنگین ایشان بوده‌ام باز هم به عشق دیدن این ورزش و تشویق ورزشکاران و نوجوانان ورزش باستانی که ورزشی آمیخته به اعتقادات شیعه می‌باشد به زورخانه می‌روم و توصیه می‌کنم که دوستان برای دلگرمی این عزیزان و ورزش باستانی  که مدح حضرت امیرالمومنین علی‌ بن ابی طالب (ع) جزء جدانشدنی آن می‌باشد به زورخانه‌ها رفته و باعث رونق بیشتر این ورزش شوند . با تشکر

حاج وحید در کنارپدر.

[ چهارشنبه ۳ اسفند ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ ] [ احمد تمسکی بیدگلی ] [ نظرات () ]
درباره وبلاگ

سلام .کارمند بانک هستم.به دنیای مجازی علاقه مندم.مطالب مختلفی را در وبلاگم میگذارم و سعیم سازنده و پویا بودن مطالب است.عنوان وبلاگم را در مباحث کلی و اساسی تعمیم ندهید.به نظرات احترام میگذارم و انتقاد منصفانه را می پذیرم. اللهم عجل لولیک الفرج
لینک دوستان
موضوعات وب
 
امکانات وب