شدشدنشدنشد
مابه نیت خیر آمده ایم:شدشد.نشدنشد.احمد تمسکی بیدگلی

در یک کتاب میخوندم که:

شخصی از روستایی عبور میکرد .چشمش به ظرف سفالین قدیمی و با قیمتی در کنار حیاط  یک نفر افتاد .

اتفاقا"گربه ای از درون آن ظرف ،آب  میخورد.آن شخص صاحبخانه را صدا کرد و گفت :این گربه فروشی است؟

صاحبخانه سری کج کرد و گفت:آری

آن مرد گربه را به قیمت نسبتا"بالایی خرید و چند قدم دور شد و دوباره برگشت و به صاحبخانه گفت: اگر اشکالی ندارد آن ظرف سفالین را هم به من بده تا اگر گربه تشنه شد با آن آبش بدهم.

صاحبخانه گفت :شرمنده ام

_چرا؟؟

_چون به واسطه این ظرف تا کنون پنج گربه فروخته ام!!!

 

[ شنبه ۳۱ تیر ۱۳٩۱ ] [ ٧:۱٤ ‎ب.ظ ] [ احمد تمسکی بیدگلی ] [ نظرات () ]

سلام.

خداوند همه گذشتگان را بیامرزد.عمواحسانم خدا بیامرز از حاج رضا جوزائی محصولات کشاورزی  میخرید و همه جا تعریف آن را میکرد که عجب حاصل خوبی داره. یکروز که میره در خونه‌’ حاج رضا تا آن را بخره،حاجی میگه متاسفانه تموم کرده ام. مشتریها همه گفتند حاج احسان مارا فرستاده!

ازاون به بعد حاج احسان به شوخی میگفت اگه چیز خوبی از جایی خریدید آدرس اونا به کسی ندید !چون دیگه به خودتون نمیرسه!!!

بگذریم و برویم سر اصل مطلب:

 تفسیر یک جلدی مبین را یک شب  در مسجد صفاری کاشان تهیه کردم، که به نظر من والبته خیلی از اونا که تفسیر شناس هستند خیلی جالبه.

گفتم با توجه به اومدن ماه مبارک  رمضان اگه فرصت دارید با توجه به نوع خاص این تفسیر که توسط استاد بهرامپور نوشته شده و توضیح اونا در ادامه از یک منبع گرفته ام حتما" وقت بگذارید و مطالعه کنید ولذت ببرید. خط قرآن عثمان طه و غیر از ترجمه زیر نویس ،بعضی کلمات و عبارات هم در کنار صفحه جداگانه ترجمه شده اند و در صفحه مقابل، آیات تفسیر شده اند.یعنی به هنگام قرائت قرآن، میتونید روبرویش تفسیرش را مطالعه کنید .

تفسیر یک جلدی مبین

معرفی:
با توجه به این که افراد بسیاری به دنبال خلاصه تفسیر قرآن هستند، تفسیر مبین به صورت خلاصه و در کنار ترجمه قرآن کریم به رشته تحریر درآمده است.

ونیز با توجه به این که تفسیرها معمولاً مفصل هستند، ولی ترجمه‌ها کافی نیستند، از این رو نویسنده تصمیم به انتشار تفسیری از قرآن کریم در یک جلد را کرده است.
در این تفسیر، متن ترجمه آیه در زیر آن قرار داده شده، به صورتی که با اتمام آیه قرآن، ترجمه فارسی آیه نیز در زیر همان آیه به اتمام برسد.
بدلیل آنکه در بسیاری از ترجمه‌های قرآن، ترجمه فارسی در زیر آیات بعد از آیه مورد نظر هم ادامه پیدا می‌کند و این ناهماهنگی باعث گمراه شدن مخاطب می‌شود.

نحوه چینش آیات و ترجمه به اینصورت است که، با باز کردن قرآن، متن آیات در سمت راست صفحه جای دارد که ترجمه نیز معادل کلمات عربی در زیر آن قرار گرفته است. در سمت چپ صفحه نیز، تفسیر آیات صفحه مقابل در دو ستون جای داده شده است.

خلاصه تفاسیر قرآن را در این اثر آورده شده، وبه همین دلیل عنوان این تفسیر یک جلدی از سوی نویسنده «تفسیر مبین» گذاشته‌ شده است.التماس دعا

[ پنجشنبه ٢٩ تیر ۱۳٩۱ ] [ ۱٢:۳٥ ‎ق.ظ ] [ احمد تمسکی بیدگلی ] [ نظرات () ]

بعد ازامتحانها که البته از لحاظ ذهنی و روحی خیلی خسته ام کرده بود,تصمیم به مسافرت به تبریز گرفتیم .

به پیشنهاد خانم که گفتند این بار بر خلاف گذشته باید با فامیل من به مسافرت برویم, موضوع را با باجناقها مطرح کردیم...

...و امان از اینکه زن یک خانواده مایل به انجام کاری باشد.

بالاخره با 5ماشین و 22سرنشین که از فاطمه 9ماهه من شروع وبه پدر خانوم 70به بالایم ختم میشد در یک عقب گرد به جای تبریز از مشهد مقدس سر درآوردیم(یقینا"خواست خدا و لطف آقا امام رضا ع بود که ما را طلبید) جای همه دوستان خالی بود .

خدایی چه با صفاست این حرم.......

 

[ جمعه ٢۳ تیر ۱۳٩۱ ] [ ۱:٥٦ ‎ق.ظ ] [ احمد تمسکی بیدگلی ] [ نظرات () ]

ضمن عرض تبریک اعیاد شعبانیه،امتحانهایم شروع شده وتا 14 تیر درگیرم.

التماس دعااسترس

[ یکشنبه ٤ تیر ۱۳٩۱ ] [ ۱٠:٤٠ ‎ب.ظ ] [ احمد تمسکی بیدگلی ] [ نظرات () ]
درباره وبلاگ

سلام .کارمند بانک هستم.به دنیای مجازی علاقه مندم.مطالب مختلفی را در وبلاگم میگذارم و سعیم سازنده و پویا بودن مطالب است.عنوان وبلاگم را در مباحث کلی و اساسی تعمیم ندهید.به نظرات احترام میگذارم و انتقاد منصفانه را می پذیرم. اللهم عجل لولیک الفرج
لینک دوستان
موضوعات وب
 
امکانات وب